Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує
Споживачі можуть повідомляти про порушення у сфері роздрібної торгівлі органи податкової служби
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують споживачам товарів (послуг) про можливість інформування про виявлені значні порушення у сфері роздрібної торгівлі.
Так, покупці мають можливість звернутись до ДПС у разі:
відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;
незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;
продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану тощо;
інші порушення.
При інформуванні про факти порушень необхідно:
представитись: вказати прізвище та ім’я особи, яка телефонує;
повідомити зворотні дані для зв’язку (інформування): поштову адресу та контактний телефон;
надати чітку інформацію про порушника: повну адресу об’єкта (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо), назву суб’єкта за можливості;
чітко вказати, яке порушення виявлено.
Отримана інформація буде обов’язково взята до уваги та використана при організації контрольно-перевірочної роботи для усунення суб’єктами господарювання порушень.
Номер телефону, за яким можна повідомити про виявлені порушення: ГУ ДПС у Чернівецькій області 0502607876.
Якщо платник втратив чи пошкодив особистий ключ КЕП необхідно звернутись до надавача електронних послуг
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, у разі, якщо користувач втратив чи пошкодив особистий ключ кваліфікованого електронного підпису чи печатки або забув пароль до нього, то він повинен звернутись до відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС, в якому отримував електронну довірчу послугу. При цьому необхідно подати заяву на зміну статусу кваліфікованого сертифіката та новий комплект реєстраційних документів (для отримання нових кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа).
З інформацією щодо режиму роботи, розміщення пунктів обслуговування (відокремлених пунктів реєстрації) користувачів КН ЕДП ІДД ДПС, попереднього запису, можна ознайомитися на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) за посиланням: Головна/«Контакти»/«Пункти обслуговування» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Пункти обслуговування».
На Буковині кваліфіковані електронні підписи можна безкоштовно отримати у підрозділі Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й поверх, каб. №110. Довідкову інформацію можна отримати за телефоном: (0372)51-43-79.
Для відновлення ідентифікаційного коду необхідно подати заяву
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що у разі необхідності повторного отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, з причини втрати або зіпсування такого документа фізична особа – платник податків подає до податкового органу заяву про внесення змін до Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків за формою №5ДР (далі – Заява за ф. №5ДР), затвердженою наказом Мінфіну від 29.09.2017 р. №822.
Так, для заповнення Заяви за ф. №5ДР використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних. Зокрема, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або довідку, що підтверджує місцеперебування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї (за наявності таких документів).
Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків), надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи, її представника до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи.
Зазначимо, що громадяни України, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого податкового органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до п’яти робочих днів.
Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, за бажанням особи, може бути виданий її представнику за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на видачу такого документа (після пред’явлення повертається) та її копії.
Податківцям дозволено проводити фактичні перевірки
За інформацією Головного управління ДПС у Чернівецькій області у першому півріччі проведено 266 фактичних перевірок. За результатами цих перевірок застосовано фінансових санкцій на загальну суму понад 4,6 млн грн.
Також податківці нагадують, що на період дії військового стану фактична перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з таких підстав:
отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;
отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб'єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.
У разі виявлення порушень законодавства про ціни і ціноутворення за результатами проведення фактичної перевірки такі порушення зазначаються в окремому акті про результати фактичної перевірки, який надсилається до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.