Повідомлення про помилкову сплату платежів отримуйте в новому сервісі «Е-повідомлення»
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що Державною податковою службою України з метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення».
Платники податків, користувачі електронного кабінету, мають можливість отримувати в розділі Вхідні/вихідні документи / Вхідні / Повідомлення електронне інформаційне повідомлення про помилкову сплату платежів та миттєво здійснювати направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковуються такі суми, заяву про перерахування коштів в електронному форматі.
В інформаційному повідомленні про помилкову сплату платежів за формою J/F14900 (додається) зазначаються реквізити платіжної інструкції, а саме код територіального органу ДПС, код територіальної громади, код та назва платежу, дата, номер та сума платіжної інструкції, бюджетний або небюджетний рахунок IB AN.
Поряд з цим, посадові особи, які за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є керівником підприємства, установи, організації, чи самозайнятою особою, чи фізичною особою - платником податків, також мають можливість отримувати додаткове повідомлення шляхом приєднання до сервісу «Info TAX».
Звертаємо увагу, що автоматична відправка електронних інформаційних повідомлень про помилкову сплату платежів здійснюється засобами ІКС ДПС о 9.00 годині в робочі дні, крім понеділка, за транзакціями про сплату за попередній банківській день. Тож платникам необхідно оперативно отримувати інформацію щодо помилкової сплати та подати заяву на перерахування таких коштів.
Довідково
Форма Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
Податковий номер платника
Назва та код територіального органу ДПС
код території
отримано сплату [дата платіжної інструкції] по платежу [код платежу] «[назва платежу]» в розмірі [сума] грн за платіжною інструкцією № [номер платіжної інструкції] на рахунок [ рахунок IBAN].
У разі помилкової сплати просимо подати Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені».
Платники єдиного податку 1 групи у разі недотримання умов перебування позбавляються права на застосування спрощеної системи
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначені ст. 291 -300 Податкового Кодексу України.
Що стосується застосування першої групи спрощеної системи оподаткування – то обрати її можуть фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року у 2024 році 1185700 грн.
Під побутовими послугами, які можуть надаватися платниками єдиного податку першої групи розуміються такі види послуг які зазначені у ст 291.7 Податкового кодексу України.
Податківці наголошують, що у разі перебування на єдиному податку першої групи важливо враховувати норми ст 291.5 Податкового Кодексу України, в якій зазначено хто не може бути платником єдиного податку. У разі недотримання цих умов платник єдиного податку позбавляється права бути на спрощеній системі оподаткування і зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, а такі отримані доходи оподатковуються за ставкою 15 відсотків.
Важливо, що у разі перевищення допустимої суми отриманого доходу для платників першої групи єдиного податку платник може обрати другу чи третю групу платників єдиного податку.
Платники єдиного податку першої групи найчастіше допускають такі порушення: здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування першої групи, серед найбільш розповсюджених це здавання в оренду на ринках контейнерів, магазинів та іншої нерухомості ); застосування іншого способу розрахунків ніж готівковий; продаж товарів чи надання побутових послуг юридичним особам; використання праці найманих працівників; наявність податкового боргу зі сплати єдиного податку впродовж двох кварталів.
Для платників єдиного податку першої групи встановлено ставку податку у розмірі дo 10 відсотків прожиткового мінімуму, тобто в 2024 році - до 302,80 грн в місяць. Також необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати – на сьогоднішній день 1760 грн в місяць.
Платники єдиного податку першої групи при здійсненні роздрібного продажу товарів на ринках або надання побутових послуг населенню мають право не застосовувати РРО/ПРРО, крім тих, що реалізують складні побутові товари згідно переліку, ліки та товари медичного призначення згідно переліку, ювелірні вироби, підакцизні товари.