Додаток 1

до  рішення  ХV сесії

сільської ради VІІІ скликання

від 10.02..2022 р.  №581-15/2022

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

 ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ, НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ТА ПРЕМІЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ БАНИЛІВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

1. Мета і галузь застосування

    1. Цей документ створено з метою встановлення єдиних вимог і порядку оплати праці, преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам  Банилівської сільської  ради.
    2.  Положення про оплату праці, преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам Банилівської сільської ради (далі – Положення) розповсюджується на всіх працівників  Банилівської сільської ради.

 

  1. Нормативні посилання

Це Положення розроблено у відповідності до наступних нормативних документів:

  • Конституція України;
  • Кодекс законів про працю України;
  • Закон України від 01.01.22 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  • Закон України „Про службу в органах місцевого самоврядування”
  • Закон України від 15.07.2021р.№ 108/95-ВР «Про оплату праці»;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 26.08.2021р. №268-2006-п «Про Упорядкування структури та умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади , органів прокуратури, суддів та інших органів»;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 24.09.2016р. № 104993-п «Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади та інших державних органів».
  • Постанова Кабінету Міністрів України від  13.12.1999 р. № 2288 «Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів”

 

  1. Терміни та визначення

 

У цьому положенні наведені нижче поняття і терміни вживають в такому значенні:

Заробітна плата – це винагорода, обчислена у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Основна заробітна плата – це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, посадові обов’язки).

Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці.

Матеріальне заохочення – це засіб матеріального стимулювання праці у формі заохочувальних та компенсаційних виплат.

Тарифна система оплати праці – встановлена у централізованому порядку сукупність правових норм оплати праці з урахуванням їх складності, змісту, умов суспільної значущості.

Нормативно-правовий акт – це ухвалений органом місцевого самоврядування у межах його компетенції та визначеній законодавством формі офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює або відміняє норми права, має загальний чи локальний характер і який застосовують неодноразово.

 

4. Прийняті скорочення

 

Сільський голова – сільський  голова, який очолює  Банилівську сільську раду та її виконавчий комітет;

Відділ бухгалтерського обліку та звітності Банилівської сільської ради – структурний підрозділ, відповідальний за ведення бухгалтерського обліку у відповідному органі;

Профспілковий комітет – профспілковий комітет відповідного органу;

.

5. Відповідальність та повноваження

 

5.1. Відповідальність за виконання процедури якості покладається на відділ бухгалтерського обліку та звітності сільської ради у відповідності до положень про ці підрозділи.

5.2. Контроль за виконання цієї процедури покладається на голову ради та профспілковий комітет.

5.3. Облік та контроль за використанням коштів на оплату праці, матеріальне заохочення, преміювання та надання матеріальної допомоги здійснює відділ бухгалтерського обліку та звітності  Банилівської сільської ради.

 

6. Матеріальне та соціально-побутове забезпечення

 

У  Банилівській сільській раді та її виконавчих органах праця оплачується відповідно до посадових окладів. Заробітну плату нараховують відповідно до чинного законодавства, і вона підлягає індексації  у встановленому законодавством порядку.

За своєю структурою заробітна плата в Банилівській сільській раді та її виконавчих органах складається з:

  • основної заробітної плати, що встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) для робітників та посадових окладів для посадових осіб і службовців.
  • додаткової заробітної плати, що включає: доплати; надбавки; гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені законодавством; премії, пов’язані з виконанням посадових обов’язків;
  • інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

До інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород:

А) за підсумками роботи за квартал, рік тощо;

Б) з нагоди державних свят;/

В) з нагоди професійних свят;

Г) до ювілейних дат та інші грошові матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Основну заробітну плату нараховує відділ бухгалтерського обліку та звітності Банилівської  сільської ради  згідно з нормами чинного законодавства на підставі поданих табелів обліку використання робочого часу  виконавчих органів Банилівської сільської ради.

 Додаткову заробітну плату встановлюють:

  • сільському голові, посадовим особам, службовцям та робітникам  за індивідуальні результати роботи.

       Нарахування додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат здійснюють:

  •  сільському голові за  рішенням  сесії Банилівської сільської  ради;
  • посадовим особам, службовцям та робітникам Банилівської сільської ради  за розпорядженням сільського голови;

Заробітну плату виплачують працівникам регулярно в робочі дні, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачують напередодні.

      На виконання вимог Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» при виплаті заробітної плати за другу половину місяця відділ бухгалтерського обліку та звітності повідомляє працівників про загальну нараховану суму заробітної плати з розшифровкою видів виплат, розмірів відрахувань, суми заробітної плати, що належить до виплати, шляхом надання розрахункового листка.

6.1.Порядок визначення  фонду преміювання:

 

Джерелом для виплати премії є фонд преміювання, який утворюється у розмірі шестимісячного фонду оплати праці та економії фонду оплати праці з сільського бюджету.

Фонд преміювання працівників сільської ради утворюється в межах коштів, передбачених на преміювання в кошторисі  та економії коштів на оплату праці.

На створення річного фонду преміювання  спрямовуються кошти у розмірі не менше, як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці, що утворилася з початку поточного року.

 

6.2. Порядок преміювання

 

Посадовим особам, службовцям  Банилівської сільської ради :

  • щомісячне преміювання відповідно до їх особистого вкладу у загальні результати роботи у відсотках до місячного фонду оплати праці та у фіксованому розмірі, пропорційно відпрацьованому часу та в межах фонду оплати праці;
  • заохочувальне преміювання з нагоди державних свят (День Конституції України, День Незалежності України); з нагоди професійних свят (День місцевого самоврядування); до ювілейних дат (45-, 50-, 55-, 60-, 65-річчя), за результатами роботи за квартал, за рік тощо у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати, незалежно від відпрацьованого часу.

Питання встановлення розміру преміювання сільського голови розглядається і затверджується рішенням сесії; посадовим особам, службовцям та робітникам Банилівської сільської ради затверджуються розпорядженням  сільського  голови. 

 

При визначенні розміру премій враховують:

  • особистий внесок працівника у загальні результати роботи;
  • обсяг та інтенсивність виконаної посадовою особою роботи;
  • оперативність виконання роботи;
  • термін, якість і важливість виконуваних робіт;
  • ініціативність у діяльності та результативність;
  • додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутньої посадової особи;
  • наявність обґрунтованих скарг на дії, бездіяльність або рішення посадової особи;
  • наявність визнаних в установленому законом порядку незаконними або протиправними дій, бездіяльності або рішень посадової роботи;
  • стан виконавської дисципліни;
  • взаємовідносини в колективі;
  • дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку, Регламенту  Банилівської сільської  ради.

Визначення розмірів заохочувальних (разових) премій здійснюють на підставі подання  профспілкового комітету на ім’я  сільського голови.

Розмір премії зменшують або премію не призначають за:

  • погіршення показників якості послуг, що надаються;
  • появ на роботі у стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп’яніння;
  • відсутність на роботі більше 3 годин (протягом робочого дня) без поважних причин;
  • порушення трудової дисципліни тощо.

Посадовим особам, службовцям та робітникам Банилівської сільської ради, які звільнились з роботи протягом місяця, за який проводиться преміювання, премію виплачують за фактично відпрацьований час.

Премію не виплачують під час випробувального терміну та в разі притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності.

 

 

 

 

6.3. Встановлення надбавок і доплат

 

Посадовим особам Банилівської сільської ради та її виконавчих органів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів» (зі змінами) встановлюють такі надбавки та доплати:

1).  Надбавка за вислугу років у відсотках від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг у таких розмірах відповідно до стажу роботи, який дає право на одержання такої надбавки, у таких розмірах:

- за стаж роботи 5 років – 15%;

- за стаж роботи 10 років – 20%;

- за стаж роботи 15 років – 25%;

- за стаж роботи 20 років – 30%

- за стаж роботи 25 років і більше – 40%;

2). Надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:

-  посадовим особам та службовцям Банилівської сільської ради та її виконавчого комітету – в розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу років;

Робітникам Банилівської сільської ради та її виконавчих органів, що зайняті обслуговуванням, виплачується надбавка за складність, напруженість у роботі до 50% місячного окладу згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02.10.1996 р. № 77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та її виконавчих органів, органів прокуратури, суддів та інших органів».

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи та порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовують або зменшують.

При переведені на іншу посаду або в інший структурний підрозділ надбавки зберігають або затверджують заново.

 

6.4. Матеріальна допомога

 

Матеріальну допомогу на оздоровлення виплачують посадовим особам та службовцям у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати, при наданні щорічних відпусток на підставі письмової заяві працівника.

Матеріальна допомога на оздоровлення є обов’язковою до виплати в межах фонду оплати праці. При цьому у випадку поділу щорічної відпустки матеріальну допомогу на оздоровлення у повному обсязі надають до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.

Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань надають посадовим особам та службовцям один раз на рік у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати. Зазначену матеріальну допомогу виплачують за заявою працівника.

Згідно з наказом Міністерства праці  та соціальної політики України від 02.10.1996 р. № 77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та її виконавчих органів, органів прокуратури, суддів та інших органів», робітникам, що зайняті обслуговуванням, один раз на рік надають матеріальну допомогу у розмірі середньомісячного заробітку.

 

 

 

Секретар                                                                                                Тетяна КУЗЯК