Буковинські платники за 8 місяців цього року сплатили в казну держави майже 5 млрд 306 млн грн податків

Про це поінформував громадськість краю начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Шпак Віталій. Так, впродовж 8 місяців цього року надходження до зведеного бюджету склали майже 5 млрд 306 млн грн податків. Це на 1 млрд 152,2 млн грн, або на 27,7 відсотків  більше, ніж у січні – серпні 2021 року.

За словами посадовця важливим є те, що і в умовах воєнного стану буковинці продовжують сумлінно виконувати свої податкові обов’язки і відповідно держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат.

До державного бюджету надійшло 1 млрд 992,2 млн грн, що на 508,6 млн грн, або на 34,3 відсотки більше відповідного періоду минулого ку.

До бюджетів територіальних громад сплачено 3 млрд 313,8 млн грн. Це на 643,6 млн грн, або на 24,1 відсотки більше січня – серпня 2021 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні – серпні 2022 року надійшло 3 млрд 358 млн грн, що на 764,2 млн грн, або на 29,5 відсотків більше, ніж у січні – серпні 2021 року.

Показники серпня 2022 року виконано на 114,5 відсотків – сплачено до бюджетів усіх рівнів 828,9 млн грн.

Дякую усім платникам, котрі чесною сплатою податків проявляють свій патріотизм та фінансовим захистом держави наближають нас до Перемоги – підкреслив Віталій Шпак.

Військовий збір: від початку року буковинці сплатили до державного бюджету майже 227,0 млн грн

Буковинці на фінансування УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ у січні – серпні цього року сплатили майже 227,0 млн грн військового податку – інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак. Ця сума перевищує минулорічні надходження на 42,9 млн грн, або 23,3 відсотки.

Посадовець відзначає, що кожен платник отримуючи легальні доходи та сплачуючи військовий збір фінансово підтримує ЗСУ і цим вносить посильний вклад у Перемогу над загарбниками.

Також Віталій Петрович застерігає тих хто продовжує «мінімізувати» свої доходи і хитрує при сплаті податків. Незважаючи на заборону проведення перевірок, окрім фактичних, податківці ретельно аналізують всі види діяльності та отриманих доходів.

Під час воєнного стану усі ми маємо спільну відповідальність і напевно настав час недобросовісних платників замислитися і дати собі відповідь на запитання – що я зробив для того, щоб агресор був переможений? Адже фінансова підтримка ЗСУ сплатою військового податку - це також надважлива допомога.

Усього буковинці від початку запровадження військового податку сплатили понад 1 млрд 536,1 млн грн: серпень – грудень 2014 року - 29,6 млн грн; 2015 рік 88,3 млн грн; 2016 рік - 106,2 млн грн; 2017 рік – 148,6 млн грн; 2018 рік – 189,2 млн грн; 2019 рік - 222,7 млн грн; 2020 рік - 238,9 млн грн; 2021 рік - 285,6 млн грн; січень – серпень 2022р - 227,0 млн грн.

Послідовність дій, яка має бути здійснена платником для реєстрації ПРРО

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).