Для роботи патронатними вихователями служба у справах дітей Вижницької міської ради шукає сім’ї, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Метою патронату над дитиною є: забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення дитини у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Держава гарантує: заробітну плату, кошти на виховання дитини, комплексну професійну підтримку. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2024 року – це 15140 грн.). Розмір соціальної допомоги на кожну дитину становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (станом на 01.01.2024 року – це від 6407.50 грн. на дитину).

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своєму домі. Обов’язково йому має допомагати хтось із членів сім’ї – бути добровільним помічником патронатного вихователя. Для початку роботи і кандидат у патронатні вихователі, й помічник мають пройти відповідне навчання та отримати рекомендацію.

Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

Відповідно до ст. 255 СК України патронатний вихователь зобов’язаний:

– забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо.

– створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

– забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

– сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя:

Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей Банилівської сільської ради за адресою: с.Банилів, вул.Гостинець, 63, Тел. 5-93-42

еmail: banulivsr2@ukr.nethttps://rada.info/upload/users_files/04062096/gallery/large/%D0%97%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F1_3.jpg